O nás

Správny smer k najvyššej kvalite.spoľahlivosti.nám.


Od roku 2007 sme dovozcom a distribútorom prírodnej kozmetiky SPORTIQUE

Prírodou vytvorená, nami zdokonalená – zdravá starostlivosť o telo. Nevyhnutná pre športové aktivity vyžadujúce vytrvalosť, húževnatosť a fyzickú zdatnosť. Potrebná pre každodenné výzvy, ktoré si vyberajú svoju daň na kráse a zdraví. Pretože pohyb prospieva a zdravý životný štýl lieči rozličné neduhy, poskytujú produkty SPORTIQUE ďalší prirodzený prostriedok k tomu, aby ste sa mohli skutočne cítiť vo svojej koži – cítiť sa v nej zdravo, bezprostredne a plní energie.

Moderný život kladie na našu pokožku veľké nároky. Zhon a napätie znižujú nielen prirodzenú rovnováhu organizmu, ale aj zdravie a jemnosť našej kože. Dotyk prírody, ktorý pokožke dodávajú výrobky SPORTIQUE, je efektívne nenásilný a šetrný – tak ako životný štýl, ktorý firma vyznáva.

Spoločnosť SPORTIQUE od svojho založenia v roku 2006 navrhla rad čisto prírodných krémov a balzamov s cieľom podporiť neúprosné požiadavky športovej výkonnosti bez zbytočných obmedzení. Výrobky sú testované na náročných, určené sú však nielen pre športové a atletické aktivity, ale aj pre každodenný život. Zámerom spoločnosti SPORTIQUE je vytvárať vysoko kvalitné a účinné produkty.

Výrobky SPORTIQUE sú vytvorené z najčistejších zdrojov – bez ropných a syntetických surovín, ktoré bývajú pôvodcom a nosičom alergií, toxínov a karcinogénov. Používame zásadne prírodné suroviny v podobe bylín, rastlinných olejov a tukov, nepoužívame žiadne tuky a suroviny živočíšneho pôvodu.

Netestovanie na zvieratách a nepoužívanie surovín na zvieratách chápe SPORTIQUE ako samozrejmosť. Naše výrobky sú prísne overované a hodnotené podľa zákonov EÚ a majú certifikáty a potvrdenie o mikrobiologickej a dermatologickej nezávadnosti. Pri výrobe a vývoji nových receptúr spájame znalosti našich predkov s najnovšími poznatkami v oblasti chémie, kozmetológie a farmácie. Našim cieľom je maximálne spríjemniť a uľahčiť každodenné pracovné i športové aktivity.

Výrobky SPORTIQUE sa vyznačujú starostlivo voleným a vyváženým zložením obsahu, akosťou a čistotou vstupných surovín. Výroba prebieha za prísnych podmienok v prostredí podliehajúcom certifikácii podľa príslušných noriem a predpisov (ISO, GMP a DIN). Všetky suroviny pochádzajú len z overených a certifikovaných zdrojov. Volené sú nielen pre svoje blahodárne účinky, ale tiež s ohľadom na celkové vlastnosti konečného produktu. Balenie SPORTIQUE je predovšetkým funkčné a praktické, s možnosťou jeho ekologického spracovania po použití.

V súčasnosti sú produkty SPORTIQUE vyhľadávané pre svoju funkčnosť a výkonnosť a používané vrcholovými športovcami, tímami a organizáciami na štyroch kontinentoch. Účinnosť výrobkov je tak neustále testovaná v extrémnych podmienkach a zaručuje spoľahlivosť a efektivitu v ich každodennom použití k Vašej maximálnej spokojnosti.

SPORTIQUE nevnucuje žiadnu novú filozofiu a neponúka žiadne zázračné prípravky. Chce iba svojím dielom nenásilne a pozitívne podporovať širokú verejnosť v zdravom životnom štýle.

Nepoužívame látky, ktoré môžu pre užívateľa predstavovať kozmetické či zdravotné riziko alebo látky, u ktorých sa o tejto možnosti odborne diskutuje. Nepoužívame dráždivé detergenty na báze sulfátov, ku ktorým patrí SLES (Sodium Lauryl Sulfate) a ALS (Čpavok Lauryl Sulfate), toxické konzervanty a stabilizátory. Vyhýbame sa Diazolidinyle Urea a Imidazolidinyl Urea, Phenoxyetanolu, Methylisothiazoline, DMDM ​​hydantoínu, formaldehydu a konzervantom, ktoré ho môžu uvoľňovať. V našich výrobkoch nenájdete Parabény, ktoré imitujú estrogén s vážnymi dôsledkami na ľudský organizmus. Nenájdete v nich ani Polypropylénglykol (PPG) či Polyetylénglykol (PEG) – lacné petrochemické suroviny, ktoré sú často pridávané do krémov pre vylepšenie vzhľadu a zvlhčenie, ale sú silným dráždidlom pre osoby so senzitívne, hypoalergénne alebo s diabetickou pokožkou. MEA, DEA (potenciálne karcinoggení zahusťovadlá), Mastenec, Aluminium Chlorohydrate, Ozorkite, Lanolín, Parafín, Triclosan, EDTA, TEA nie sú súčasťou našich formúl.

Parfumácia produktov SPORTIQUE je daná obsiahnutými bylinami, voskami alebo kombináciou esenciálnych olejov. V súlade s filozofiou firmy, ktorá uprednostňuje kvalitu a maximálnu šetrnosť k životnému prostrediu, snažíme sa poskytovať svetu vysoko funkčnú kozmetiku bez škodlivej chémie. Poskytovať luxus, ktorý je v súlade s prírodou.